Kdy: 30.03.2010 - 18:00 - 19:25
Kde:  Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1
Vstup: 

Volný


Main image Barbara Stanwycková a George Brent ve filmu Baby Face.

Kontroverzní drama Babyface režírované Alfredem E. Greenem a s Barbarou Stanwyckovou a Georgem Brentem v hlavních rolích bylo uvedeno v roce 1933.

Lily Powers (‘Baby Face’), se přistěhuje do New Yorku po tom, co v nalévárně svého otce v malém průmyslovém městečku musela nabízet mnohem víc než jen nápoje. Rozhodne se využít muže tak, jak oni dříve využívali jí, a “prospí” se postupně až na vrchol velké banky. Jejím hlavním cílem je najít muže, s jehož prostředky si bude moci dovolit bezstarostný život.

Původní verze filmu byla zakázána Cenzurní komisí státu New York a z filmu bylo vystříháno několik pasáží. Necenzurovaná verze byla nalezena v roce 2004 v depozitáři Kongresové knihovny v Daytonu, ve státě Ohio. Restaurovaný film byl poprvé promítán na Londýnském filmovém festivalu v roce 2004. V následujícím roce byl Baby Face prohlášen jako “kulturně, historicky a esteticky významný film” a vybrán do Národního filmového registru Kongresové knihovny. Time.com zařadil film do seznamu “100 nejlepších filmů posledních osmdesáti let”.

Film bude uveden v anglickém znění s anglickými titulky. Délka filmu je 76 minut.