Kdy: 25.01.2011 - 18:00 - 20:10
Kde:  Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1
Vstup: 

Volný


Main image Záběr z filmu Bokovka

Bokovka (Sideways) je melancholická komedie z roku 2004. Scénář k filmu napsal podle stejnojmenného románu Rexe Picketta tým držitelů nominace na Oscara (za film Election) Alexander Payne a Jim Tailor. Scénář za Bokovku v oskarovém klání uspěl.

Dva dávní přátelé se vydají na cestu ochutnávky vín, aby se střemhlav pustili do ironického zkoumání proměnlivosti lásky a přátelství, přetrvávající osamělosti a snů a nekonečné války mezi Pinotem a Cabernetem. Příběh začíná tím, že se Miles (Paul Giamatti), zatvrzelý rozvedený muž a rádoby spisovatel s fixací na víno, rozhodne darovat svému dávnému spolužákovi a bývalému herci Jackovi (Thomas Haden Church ) oslavnou cestu do vinic v Santa Ynez Valley - týden před Jackovou svatbou.

Ti dva jsou velmi nesourodá dvojice. Jack je šaramantní, Miles je ustaraný škarohlíd. Jack se těší na svůj „poslední doušek svobody", Miles jen chce ochutnat dokonalost v láhvi. Jack se spokojí s laciným Merlotem, Miles touží po těkavém prvotřídním Pinotu. Zdá se, že mají společný pouze pocit zmařených ambicí a prchajícího mládí.

Film (126 minut) bude promítán anglicky s anglickými titulky.