Dopady těžby ropy a zemního plynu v Arktidě | Fulbright Series

Kdy: 21.04.2011 - 17:30 - 19:00
Kde:  Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Vstup: 

Volný


Main image

Další ze série přednášek, kterými si připomínáme 20 let od příchodu Fulbrightovy komise do České republiky, se koná při příležitosti Dne Země, se zaměřuje na ekologická témata.

O socioekonomických dopadech těžby ropy a zemního plynu v Arktidě bude přednášet Dr. Donald A. Walker  University of Alaska ve Fairbanksu a současný stipendista Fulbrightova programu v České republice. Jeho přednášku doplní Petr Lebeda z analytického centra Glopolis v Praze.

Program bude v angličtině.

Den Země / 22. duben

Poprvé se Den Země slavil v roce 1970 ve Spojených státech a jeho první oslava vedla k založení amerického Úřadu na ochranu životního prostředí a k přijetí zákonů na ochranu životního prostředí (Clean Air Act a Clean Water Act z roku 1972, Endangered Species Act z roku 1973). Z původně levicového protestního hnutí se stal postupem času celosvětovou oslavou, která má zvýšit povědomí o ochraně přírodního bohatství naší planety. Podle Kathleen Rogersové, ředitelky organizace Earth Day Network koordinující oslavy na celém světě, se Den Země začal globálně slavit až při jeho 20. výročí v roce 1990. V současnosti se oslav účastní více než miliarda lidí po celém světě a Den Země je tak největším globálním občanským svátkem.