Americké centrum na veletrhu Lingua Show

Kdy: 15.03.2012 - 16.03.2012
Kde:  Vzdělávací veletrh LINGUA SHOW, Výstaviště, Praha 7
Vstup: 

Zdarma


Lingua Show

Velvyslanectví USA v Praze a Americké centrum společně s Komisí J. W. Fulbrighta budou prezentovat své služby a programy pro širokou veřejnost na společném stánku „Meet the U.S.“ na mezinárodním jazykovém a vzdělávacím veletrhu LINGUA SHOW a v jeho doprovodném programu.

Návštěvníci se například dozvědí, jak zajistit studijní pobyt na americké škole, kde a jak získat na své studium finanční podporu nebo kdo jim pomůže při shánění informací o studentských pracích v USA.

Velká pozornost bude věnována také pedagogům, kteří se díky prezentaci současné stipendistky Fulbrightova programu, americké učitelky Jennifer Ventimigliové, seznámí s rozdíly mezi výukou angličtiny v České republice a Spojených státech. Ventimigliová pobývá v ČR v rámci Fulbrightova programu učitelských výměn a i o tomto programu bude řeč.

Kulturní atašé Velvyslanectví USA David Gainer  představí poslední trendy v používání elektronických knih a Jana Sehnálková z Amerického centra bude hovořit o různých informačních zdrojích, které Americké centrum zdarma zpřístupňuje svým návštěvníkům a které mohou pomoci studentům, pedagogům či akademickým pracovníkům při zkoumání různých aspektů americké politiky, historie, ekonomie a společenského života.
 
Otevírací doba veletrhu Lingua Show je od 10 do 18 hodin a číslo stánku Velvyslanectví USA, Amerického centra a Fulbrightovy komise je PK 212.