FEBIOFEST 2013 | Mezinárodní filmový festival

Kdy: 14.03.2013 - 22.03.2013
Kde:  Praha
Vstup: 

Cena vstupenky je 89.- (Febiofest Junior 49,-)


Geraldina Chaplinová ve filmu A co kdybychom žili společně?

20. ročník Febiofestu uvádí řadu amerických snímků a hostů, cenu za celoživotní přínos kinematografii v Praze osobně převezme americká herečka Geraldine Chaplinová.

Febiofest jako každý rok uvede celou sekci zaměřenou na americkou kinematografii MADE IN USA. Jedním ze zahajovacích snímků je americká komedie GAMBIT a i zakončovací titul je novinkou z USA - JAKO ZA STAREJCH ČASŮ.

Americké filmy se budou promítat i v sekcích: Juniorfest – projekce pro děti, Jiný břeh – filmy s queer tématikou a Proti proudu – experimentální filmy. Americké filmy jsou hojně zastoupeny i ve speciální sekci hudebních filmů a muzikálů, které se promítají mimo kino, v prostorách Malostranské besedy.

Cenu za celoživotní přínos kinematografii v Praze osobně převezme americká herečka Geraldine Chaplinová. Dcera Charlese Chaplina a po matce také vnučka dramatika Eugena O'Neilla na Febiofestu uvede své nové filmy A co kdybychom žili společně? a Nic nás nerozdělí.

Geraldina Chaplinová (*1944) u filmu začínala jako dítě ve filmech svého otce Světla ramp a Král v New Yorku, posléze se stala klíčovou tváří ve filmech režisérů jako David Lean (Doktor Živago), Robert Altman (Nashville, Svatba), Pedro Almodóvar (Mluv s ní), Alan Resnais (Život je román) a Carlos Saura (Peppermint frappé, Doupě, Anna a vlci, Eliso, můj živote ad.). Carlos Saura byl také jejím manželem. Mezi její další známé role patří např. role francouzské královny ze snímku Tři mušketýři. V roce 1992 si v životopisném snímku Chaplin o svém otci Charlesovi zahrála postavu své vlastní babičky.