NGO Market | 15. veletrh neziskovek

Kdy: 25.04.2014
Kde:  Národní technická knihovna, Praha 6
Vstup: 

Volný


Plakát NGO Marketu

Velvyslanectví USA představí svůj program malých grantů a programy Amerického centra na 15. veletrhu neziskovek NGO Marketu 2014 v pátek 25. dubna 2014 od 9 do 18 hodin v Národní technické knihovně v Praze.

Veletrh pořádá Nadace Forum 2000 a vstup na tuto akci je tradičně zdarma.

Na letošním veletrhu se představí více než 200 neziskových organizací, jejichž pole působnosti se pohybuje od sociálních služeb přes kulturní oblasti, podporu demokracie a lidských práv až po vzdělání, výchovu či ochranu životního prostředí.

Zástupce neziskových organizací bude jistě zajímat soutěž o Neziskovku roku 2014 či workshop s názvem „Jak být štikou v neziskovém sektoru?“ Chybět nebudou ani přednášky o reklamě a možnostech propagace v neziskovém sektoru včetně ukázek úspěšných světových kampaní. Jako novinka se letos představí NGO Film Fest. Kromě dokumentární filmové přehlídky zahrnuje sérii workshopů s dokumentaristou Petrem Mikšíčkem zaměřenou na výrobu krátkých propagačních filmů. Jejich prostřednictvím mohou zúčastněné neziskovky představit svou činnost atraktivní formou. Nejlepší snímky budou promítnuty na příštím ročníku NGO Marketu v roce 2015.

Během celého dne bude na NGO Marketu k vidění výstava fotografií 12 plus 12, jejímž cílem je ukázat život lidí s nemocí motýlích křídel. Pro nejmenší návštěvníky přichystali organizátoři ukázky přípravy zdravého pohoštění či malování afrických zvířat na obličej. Chybět nebude ani Nemocnice pro medvídky, projekt studentů medicíny určený mateřským školám, kde se děti hravou formou seznámí s průběhem návštěv u lékaře a jednotlivými vyšetřeními.

Připravena je také ukázka mumifikace i tajemných staroegyptských ceremonií s hudebním doprovodem, které se kdysi odehrávaly v hrobkách panovníků. Zájemci o výrobky z konopí jistě ocení ukázky rukodělného zpracování stonků této rostliny či přiblížení možného využití konopných semínek v kuchyni. Promítnuty budou také dokumentární snímky z letošního programu festivalu Jeden svět určené dětem.

NGO Market 2014 se otevře veřejnosti 25. dubna v 11.00 hodin a své brány uzavře v 18.00 hodin.