Evropský příslib | Přednáška Stevena Hilla

Kdy: 16.02.2011 - 18:00
Kde:  Moravská zemská knihovna, Kounicova 65a, Brno
Vstup: 

Volný


Main image Přebal knihy Evropský příslib: proč je evropská cesta tou nejlepší nadějí v dobách nejistoty

Americký politolog a komentátor Steven Hill představí v Moravské zemské knihovně v Brně svou knihu Evropský příslib s podtitulem Proč je evropská cesta tou nejlepší nadějí v dobách nejistoty.

Steven Hill is je americký spisovatel, komenátor a politolog s dvacetiletou zkušeností v politice. Často přednáší na prestižních akcích ve vládním i neziskovém sektoru, na akademické půdě i v obchodní sféře. Ve svých přednáškách se věnuje politickým i ekonomickým tématům, klimatickým změnám i vývojovým trendům v oblasti globalizace.  

Jeho nejnovější knihou, o níž bude přednášet, je  Europe's Promise: Why the European Way Is the Best Hope for an Insecure Age (Evropský příslib: proč je evropská cesta tou nejlepší nadějí v dobách nejistoty) z ledna 2010. 

Steven Hill vystoupí také na mezinárodní konferenci "Americký sen – Útěk ze staré Evropy?", která se koná v pátek 18. února 2011 od 9.00 do 17.00 v pražském Goethe Institutu.

Deník Financial Times o něm napsal:  „Steven Hill je srozumitelný a poutavý autor. Umí vás zaujmout a přimět k přemýšlení.  Má rozhodně pravdu, když říká, že evropská prosperující, mírumilovná,  demokratická a sociálně citlivá tržní ekonomika působí  přitažlivě v porovnání s nevyrovnaným, nadměrně deregulovaným americkým modelem nebo s čínským politicky represívním kapitalismem.” 

K jeho dalším knihám patří 10 Steps to Repair American Democracy (2006; Deset kroků k nápravě americké demokracie) and Fixing Elections: The Failure of America's Winner Take All Politics (2003; Ovlivňování voleb: selhání amerického politického modelu, v němž vítěz bere vše).  Komentáře a články Steven Hilla pravidelně vycházejí v nejvlivnějších časopisech a publikacích (New York Times, Washington Post, Wall Street Journal, International Herald Tribune, Financial Times, Guardian aj.). 

Vystupuje v celostátních i regionálních rozhlasových a televizních programech a koná přednášková turné po Spojených státech i Evropě, kterou důvěrně zná.  Ve  Spojených státech je po mnoho let vedoucí silou snah o politické reformy.  V České republice vystoupí na konferenci, kterou spolupořádá Goethe Institut a Velvyslanectví Spojených států na téma „Americký sen: útěk ze staré Evropy?“

Přednáška i následná diskuse budou v angličtině, simultánní tlumočení do češtiny bude zajištěno. Vstup volný.