Michael Borek: Bdělé snění | Výstava fotografií

Kdy: 29.04.2013 - 21.06.2013
Kde:  Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1
Vstup: 

Volný


Main image Fotografie Michaela Borka

Fotograf a tlumočník žijící Washingtonu, D.C. Michael Borek představuje ve své první výstavě v České republice práce z projektů Bdělé snění, Urbania, Krajkárna ze Scrantonu a Co vy na to, pane Sudku?

Michael Borek pochází z Prahy a v roce 2006 se stal členem Multiple Exprosure Gallery v budově bývalé továrny na torpéda v Alexandrii, ve státě Virgina, a začal vystavovat své fotografie. V roce 2008 měl samostatnou výstavu na Velvyslanectví ČR ve Washingtonu a v roce 2009 jeho práce představila galerie Rayko v San Francisku.

Během posledních tří let kurátoři z muzeí Corcoran, Whitney, Hirshhorn, Getty a Phillips vybrali na výstavy jeho fotografie z opuštěné továrny na krajky ve Scrantonu v Pensylvánii a jedna z nich získala druhou cenu v mezinárodní vsoutěži FotoWeek DC ve Washingtonu.

V roce 2011 kritik Louis Jacobson zařadil Borkovu samostatnou výstavu mezi deset nejlepších washingtonských výstav fotografie toho roku. V roce 2012 Rada pro umění státu Maryland udělila Borkovi cenu za samostatný umělecký projekt a grant.

Výstava potrvá do 21. června 2013.