Fotografická soutěž 2010

Kdy: 31.10.2010
Kde:  Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Vstup: 
Main image San Francisco patří k velmi fotogenickým městům.

Americké centrum Velvyslanectví USA v Praze vyhlašuje 3. ročník fotografické soutěže pro cestovatele, kteří v létě 2010 pobývali v USA. Podtitul letošního ročníku soutěže je „Na cestě“.

Cestování po Spojených státech nabízí k fotografování rozmanité přírodní krásy - vulkány, ledovce, velehory, skály, pouště - v mnoha národních parcích i státech. Amerika - to jsou ale i legendární velkoměsta jako Los Angeles, New York, Chicago a San Francisco, která jsou také velmi fotogenická. Můžete zde potkat mnoho zajímavých lidí z rozlišných kultur a stanete se svědky neobyčejných událostí. Proto na svých cestách foťte a své nejlepší snímky nám posílejte!

Do kdy soutěž trvá?

Své fotografie můžete zasílat do 31. října 2010 na praguephoto@state.gov. Výběr snímků budeme průběžně zveřejňovat na našich internetových stránkách.

Komise ve složení Václav Šilha (profesionální fotograf), David Gainer (kulturní atašé Velvyslanectví USA v Praze) a Miroslav Konvalina (ředitel Amerického centra) vyhodnotí snímky a vyhlásí vítěze soutěže do konce listopadu 2010.

Co můžete vyhrát?

Nejlepší snímky vystavíme do konce roku 2010 v reprezentačních prostorách Amerického centra, Tržiště 13, Praha 1, kde také vyhlásíme výsledky soutěže v kategorii jednotlivých snímků a série snímků (maximálně 5). Autoři vítězných snímků budou moci navštívit glorietu v zahradě Velvyslanectví USA, odkud je nádherný výhled na Prahu.

Podrobná pravidla soutěže najdete zde.

Loňský ročník

Loňského druhého ročníku na téma "Americký Západ tvýma očima" se zúčastnilo přes 50 soutěžících, kteří zaslali 200 fotografií. Vítězné fotografie, které byly publikovány v časopise 100+1, si můžete prohlédnout zde. Výběr ze soutěžních fotografií najdete zde.