Holky z fildy | Promítání a diskuse

Kdy: 14.01.2011 - 18:00 - 20:00
Kde:  Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Vstup: 

Volný


Main image I když se po studentské stávce jejich cesty rozešly, dodnes je spojuje nasazení, s nímž realizují věci, ve které věří.

Asociace Američanů žijících v zahraničí (AARO) ve spolupráci s Amerických centrem si Vás dovoluje pozvat na promítání českého dokumentu Holky z fildy mapující příběhy čtyř studentek, které společně prožily zlomovou sametovou revoluci.

Co přinesla ženám osobní angažovanost v dobách revoluce a jak se na ni dnes dívají? Je cesta pro ženy v politice v Česku po dvaceti letech vyšlapaná? Tyto i další otázky klade snímek Holky z Fildy.

Dvacetileté období mezi sametovou revolucí a prvními volbami do Evropského parlamentu v České republice představuje časovou osu dokumentu režisérek Nataši Dudinské a Taťány Markové. Dvě dekády ve svém životě v něm rekapitulují čtyři absolventky Filozofické fakulty Univerzity Karlovy a aktivní členky studentského stávkového výboru v roce 1989.

Jana Hybášková vstoupila do politiky a zastupovala Českou republiku v Evropském parlamentu.

Alena Ježková se po několika letech strávených v médiích a ve státní správě stala spisovatelkou, nominovanou na cenu Magnesia Litera.

Pavla Milcová zpívá a skládá písně pro sebe i další interprety.

Alice Rahmanová překládá, otevřela vlastní agenturu a uvažuje o kandidatuře na post starostky v obci, kde žije.

Jejich životní dráhy jsou si podobné i vzdálené - rýsují se v nich potřeby po seberealizaci; slučování profesního a soukromého života; rozčarování a deziluze z politické situace v zemi a z vývoje české společnosti; osobní zklamání i pocity štěstí.

Autorky filmu a některé z protagonistek film uvedou a posléze budou odpovídat na vaše otázky.  

Film bude promítán v češtině s anglickými titulky.