Jak vést úspěšnou volební kampaň

Kdy: 24.11.2010 - 17:30 - 19:00
Kde:  Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Vstup: 

Volný


Main image Aaron E. Ringel v České televizi

Na pozvání Amerického centra se volební manažer Aaron E. Ringel zúčastnil konference „How to Communicate Politics“, kterou pořádala Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Ringel během voleb do amerického Kongresu letos v listopadu vedl vítěznou kampaň republikánu Michaelu Grimmovi v newyorském třináctém okrsku.

Ve svém workshopu pro české studenty hovořil o volební strategii, organizaci volební kampaně a především o nástrojích, jichž lze použít ke zvýšení volební účasti. Ringel zdůraznil roli neplacených dobrovolníků, kteří jsou podle něj klíčem k úspěšné kampani.

V diskusi se studenty FSS MU v Brně a FSV UK v Praze pak okomentoval výsledky listopadových voleb a naznačil, kterým směrem se bude americký Kongres ubírat poté, co ve Sněmově reprezentantů v lednu 2011 zasedne republikánská většina.

Vystoupení Aarona Ringela v Americkém centru bylo poslední v sérii diskusí a přednášek o  amerických volbách do Kongresu, během kterých vystoupil John Sumser, účastník Fulbrightova stipendijního programu, a Miloš Calda z Univerzity Karlovy.

Letos v listopadu Američané volili 33 senátorů a 435 členů Sněmovny reprezentantů. Z voleb vyšla vítězně Republikánská strana, která získala nejméně 65 křesel ve Sněmovně. Byť si demokraté udrželi většinu v Senátu, jejich převaha se zmenšila o 6 křesel. Prezident Obama se tak nyní bude muset vyrovnat se značně změněnou politickou atmosférou v Kongresu – posílení pozice Republikánské strany jistě ovlivní legislativní program po zbylé dva roky prezidentova působení v Bílém domě. Jakou agendu prezident Obama hodlá v následujících dvou letech prosazovat, to se dozvíme brzy – již na konci ledna v tradiční prezidentské zprávě o stavu americké Unie.