The Last Picture Show

Kdy: 07.09.2010 - 18:00 - 20:00
Kde:  Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1
Vstup: 

Volný


Main image Cybill Shepherdová nastartovala filmem Poslední představení kariéru filmové herečky, její filmový partner Timothy Bottoms však později žádný velký úspěch nezanamenal.

Černobílý snímek The Last Picture Show (Poslední představení) z roku 1971 vykresluje příběhy několika mladých lidí v padesátých letech v zapadlém maloměstě uprostřed Texasu.

Adaptace románu Larryho McMurtryho (proslavil se jako spoluautor scénáře filmu Zkrocená hora z roku 2005 natočeném podle povídky Annie Proulxové) se odehrává na začátku 50. let v ospalém texaském městečku. Teskné vyprávění o dvou mladících a jedné dívce a okamžiku, kdy se nevinnost bolestně a trapně mění ve zkušenost, je mistrovským dílem "cinefila nového Hollywoodu" Petera Bogdanoviche.

Ze spojení amerického stylu s evropským vyprávěním vzniklo jedno z klíčových dramat tzv. nového Hollywoodu, ve kterém zazářila debutující Cybill Shepherdová společně s Timem Bottomsem, Jeffem Bridgesem a Benem Johnsonem. Snímek byl oceněn dvěma Oscary – sošku si odnesli Ben Johnson Cloris Leachmanová za nejlepšího herce a herečku ve vedlejší roli.

Film bude promítán v původním znění s anglickými titulky.

Film není vhodný pro děti a mládež do 15 let.