100 let Prahy v americké představivosti: nové perspektivy literárních ikon | Diskuse

Kdy: 08.02.2018 - 17:30
Kde:  Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Vstup: 

Volný, prosím, přihlašte se kliknutím na "Přihlásit se" nad obrázkem


Main image Praha v knize Phillipa Rotha Pražské orgie

Praha se často stává kulisou příběhů literárních děl amerických spisovatelů. Jakou hraje v těchto příbězích roli? Přednáška Dr. Simone Kraus o tom, jak je Praha zobrazovaná v americké literatuře.

Přednáška Dr. Simone Kraus o tom, jak je Praha zobrazovaná v americké literatuře. Po více jak dvě stě let byla Praha jednou z nejdůležitějších ikon v americké literatuře. Seznam významných návštěvníků a spisovatelů obsahuje jména jako Washington Irving, Booker T. Washington, Marcia Davenport, F. O. Matthiessen, Philip Roth a Patricia Hampl. Kreativní způsoby osvojení si Prahy daly za vznik postavám a situacím, které jsou naprosto ojedinělé. Program bude v angličtině. Vstup je volný, registrace není nutná. #ceskoamerickestoleti #stoletspolu

 

Dr. Simone Kraus je překladatelka a vysokoškolská pedagožka. Získala doktorský titul v oboru amerických studií z překladatelské školy na univerzitě v Mohuči. Narodila se v Německu; její rodina původně pocházela z bývalého Československa. V současné době žije a pracuje v Plzni.