Budoucnost kvantového počítání | Diskuse

Kdy: 15.03.2017 - 18:00 - 19:30
Kde:  Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Vstup: 

Volný, klikněte prosím na Přihlásit se


Main image Kvantové počítače slibují ovlivnit společnost podobným způsobem, jakým to dokázaly počítače klasické.

Americké centrum vás zve na přednášku prof. Marka A. Novotneho o budoucnosti kvantového počítání. Kvantové počítače slibují ovlivnit společnost podobným způsobem, jakým to dokázaly počítače klasické.

Kvantové počítače jsou v roce 2017 na svém počátku. Na trhu zatím působí prozatím jedna jediná firma, která nabízí prodej kvantového počítače komerčně. Přednáška představí fyziku a inženýrství stojící za kvantovými počítači a rovněž přehled kvantových technologií.

Program bude v angličtině.

Mark A. Novotny je držitelem pozice Fulbright Distinguished Chair na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze pro akademický rok 2016/2017. Prof. Novotny se narodil ve Spojených státech, získal bakalářský titul z fyziky na North Dakota State University a v roce 1978 obdržel doktorát z fyziky na Stanford University. V minulosti pracoval na University of Georgia, Northeastern University a Florida State Unviersity či IBM Scientific Centre v norském Bergenu. Od roku 2001 je profesorem a vedoucím Katedry fyziky a astronomie na Mississippi State University a držitelem titulu Giles Distinguished Professor.