České Chicago

Kdy: 04.12.2017 - 17:30 - 19:00
Kde:  Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Vstup: 

Volný, registrujte se prosím kliknutím na "přihlásit se" nad obrázkem


Main image

Jak se žilo Čechům v Chicagu? A jak vznikala místní čtvrť Pilsen? Přijďte na přednášku politologa a historika Martina Nekoly u příležitosti vydání jeho nové knihy "České Chicago".

České vystěhovalectví v USA je stále poměrně málo zpracované téma. Autor na základě výzkumu v místních archivech dal dohromady případovou studii o historii české komunity v Chicagu. Počet krajanů zde významně stoupl před první světovou válkou a "větrné město" se zanedlouho stalo jedním z největších českých měst světa. Přednáška přiblíží nejzajímavější události, osobnosti, tiskoviny a organizace, stejně jako všední život chicagských Čechů.

PhDr. Martin Nekola, Ph.D. - vystudoval politologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Nezávislý badatel, věnuje se především nedemokratickým režimům, československému poúnorovému exilu a Čechům ve světě. Autor více než dvou set odborných a populárně naučných článků a osmi monografií, např. Hitlerovi satrapové (2008, Cena Miroslava Ivanova), Vyslanci hákového kříže (2011, Cena Egona Erwina Kische), Per Zenkl: Politik a člověk (2014).