Hypermetabolismus a katabolismus u těžce popálených pacientů | Přednáška & Diskuse

Kdy: 20.09.2017 - 17:00 - 19:00
Kde:  Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Vstup: 

Počet míst je omezen. Prosíme, registrujte se na emailu acprague@state.gov.


Main image Aktuální trendy výzkumu metabolismu

Prof. Ludwik Branski ve své přednášce představí aktuální trendy výzkumu metabolismu ve Schriners Hospital a popíše současné léčebné možnosti. Přednáška se uskuteční v rámci slavnostního zahájení XXI. výroční konference České společnosti popáleninové medicíny ČLS JEP.

Závažné popáleninové trauma je spojeno s výrazným poškozením metabolismu. Jak zajistit adekvátní nutriční podporu rozsáhle popálených pacientů je stále předmětem velkých diskusí a kontraverzí. Výzkum ukazuje, že úraz navyšuje energetickou potřebu popáleného pacienta až na 100-150% normální hodnoty zdravého jedince. Je zajímavé, že navýšeni energetických potřeb pacienta přetrvává i po propuštěni( až 2 roky po traumatu).

The Shriners Hospitals for Children Texasské univerzity v Galvestonu patří mezi přední americká popáleninová centra, zaměřená na unikátní výzkum v oblasti stresového metabolismu popálených pacientů a možnostmi jeho ovlivnění. Dr. Branski ve své přednášce představí aktuální trendy výzkumu metabolismu ve Schriners Hospital a popíše současné léčebné možnosti.

Ve spolupráci s Klinikou popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a Univerzitou Karlovou.

Program bude v angličtině.