Internet věcí: Přísliby a výzvy | Diskuse

Kdy: 13.03.2017 - 17:30 - 19:00
Kde:  Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Vstup: 

Volný (prosím registrujte se kliknutím na Přihlásit se nad obrázkem)


Main image Internet věcí

Přednáška prof. Jeffa Frolika, recipienta Fulbrightova stipendia, představí počátky Internetu věcí, jaká je jeho aktuální situace a jaké výzvy před námi leží.

Schopnost propojit a vyměňovat data mezi miliony spotřebitelskými a průmyslovými zařízeními prostřednictvím Internetu věcí libuje možnost proměnit každodenní produkty v mnohem účinnější zařízení sloužící lidským potřebám. Přednáška prof. Jeffa Frolika, recipienta Fulbrightova stipendia, představí počátky Internetu věcí, jaká je jeho aktuální situace a jaké výzvy před námi leží. Jako příklad bude uvedena možnost prostřednictvím Internetu věcí ovládat spotřebu energie v domácnosti.

 

V angličtině, součást březnového programu STEM.

 

Jeff Frolik je profesorem elektrotechniky na University of Vermont a současným držitelem prestižní pozice Fulbright-CTU Distinguished Chair na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze. Dr. Frolik získal doktorát z elektrotechnických systémů na University of Michigan. Oblast jeho výzkumného zájmu je senzorová síť, bezdrátové kanály, koordinace distribuovaných energetických aktiv a inženýrská pedagogika. Je spoluzakladatelem startupu Packetized Energy.