Nové řešení pro systém letecké dopravy příští generace

Kdy: 04.02.2010 - 17:30
Kde:  Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Vstup: 

Volný


Main image Harry Swenson (pravo) a Michal Pěchouček představují výsledky spolupráce na vývoji nového systému letecké doprav

Americký vědec pracující pro NASA Harry Swenson představí spolu s kolegou z ČVUT Michalem Pěchoučkem výsledky spolupráce na vývoji nového systému letecké dopravy, který nabídne vyšší kapacitu a méně zatíží životní prostředí.

NASA pracuje spolu s americkým Společným úřadem plánování a vývoje Federální letecké správy (FAA). na rozsáhlém výzkumném programu,  v jehož rámci odborníci vyvíjejí způsoby a prostředky, jak významně zvýšit kapacitu letecké dopravy. ČVUT pracuje na projektu nezávislých agentů pro řízení bezpilotních letadel, který je sponzorován americkým ministerstvem obrany a který je přímo využitelný v rámci kosmické agentury NASA.

Harry Swenson pracuje pro NASA už více než 27 let jako vědeckovýzkumný pracovník a zabývá se mimo jiné vývojem pokročilých technologií řízení v čase, využívaných v celé soustavě řízení letového provozu (ŘLP) ve Spojených státech. Ve své přednášce bude také hovořit o principech současného amerického ŘLP, o výzkumných úkolech, které s ním souvisejí, a o výzkumném programu NASA.

Přenáška bude v českém a anglickém jazyce se simultánním překladem.