O historii stepu USA

Kdy: 21.01.2011 - 18:00 - 19:30
Kde:  Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Vstup: 
Main image Acia Grey

Diskuse o historii stepu v USA s Aciou Gray, americkou sólistkou, choreografkou a učitelkou stepu, kterou doplní videoprojekce z archívu lektorky. Diskuse proběhne v rámci 8. ročníku taneční stepařské soutěže Pražský pohár a praktického semináře stepu ve studiu ZIG-ZAG.

Acia Gray procestovala více než 250 měst po celých Spojených Státech i v zahraničí, spolu s Deirdre Strand založila profesionální skupinu Tapestry Dance Company v Austinu a je její uměleckou ředitelkou. Skupina vystupovala i se soubory jako je New York City Ballet, Houston Ballet nebo Doug Varone & Dancers.

Po skončení studií na American Academy of Dramatic Arts (Ameriská divadelní akademie) v New Yorku nastoupila Acia dráhu profesionální tanečnice jako kmenový člen a výkonná ředitelka Austin on Tap, jednoho z nejaktivnějších souborů osmdesátých let. Jako stepařka sólistka se potkávala na jevišti s umělci jako Steve Condos, Jimmy Slyde, Lon Chaney, Chuck Green, Sarah Petronio, Brenda Bufalino, Savion Glover a mnoha dalšími. V roce 1989 byla vybrána spolu s dalšími jedenácti stepaři z celého světa pro práci s legendárním Charles „Honi“ Colesem na První americké tvůrčí dílně stepu (America’s first Creative Residency in the art of tap) pro Taneční festival v Coloradu a za rok na to znovu pro spolupráci s Jimmy Slydem. Účinkovala v představeních The Great Tap Reunion, Tap/Dowop, Chicago on Tap, Tribute to Cholly Atkins v Las Vegas, Just Friends se Sarah Petronio a v dokumentu společnosti PBS Hani Coles – A Class Act.

Je původním členem řídícího výboru Mezinárodní stepařské asociace (International Tap Association) a v současnosti její ředitelkou, uměleckou ředitelkou sekce stepu v Americkém institutu tanečního umění (Dance Arts Institute of America) a v současnosti členem výborů Austin Community College a Tapestry Dance Company Academy. Je také lektorkou svazu Amerických učitelů tance (Dance Masters of America), Tanečního Centra na kolumbijské Univerzitě (Dance Center of Columbia College), Tanečního festivalu v Coloredu (Colorado Dance Festival), festivalu Chicago on Tap, Univerzity v Texasu, Texaské asociace učitelů tance (Texas Association Teachers of Dance) a řady dalších univerzit a tanečních organizací.