Objevte Nashville

Kdy: 24.08.2010 - 18:00 - 19:30
Kde:  Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Vstup: 

Volný


Main image V zahradě Vratislavského paláce hrála skupina BlueGround

Nashville je hudebním srdcem státu Tennessee a především hlavním městem country. Příznivci Amerického centra a stylu country se 24. srpna sešli v zahradě Vratislavského paláce, kde v nádherném letním podvečeru hrála skupina BlueGround a povídalo se o Nashvillu a jeho hudební historii a současnosti.

V úvodní části večera promluvili pracovníci kulturní a tiskové sekce Velvyslanectví USA o plánech na podzimní období a kulturních projektech s americkou účastí, které velvyslanectví podpořilo v rámci svého grantového programu.  Mezi jednotlivými hudebními bloky o svém vztahu k městu Nashville hovořil mezi jinými také Jaroslav Průcha, který tamním hudebníkům dodává české hudební nástroje.

V průběhu večera  se diváci seznámili také se třemi českými studenty, kteří se díky svému zájmu o kosmický výzkum a vynikajícím  výsledkům svých prací zůčastnili prestižních programů pro mladé vědce - středoškoláky ve Spojených státech. Milan Halousek z České kosmické kanceláře představil Jana Franka, studenta Gymnázia TGM z Hustopečí a Kateřinu Bernatíkovou z Gymnázia Open Gate z Českého Těšína, kteří absolvovali International Space Camp ve středisku NASA v americkém městě Huntsville v Alabamě.

O svých zážitcích z Mezinárodního studenstkého festivalu vědy a techniky Intel ISEF v Silicon Valley se s diváky podělil Patrik Čermák, který v této velmi náročné soutěži obsadil vynikající třetí místo. Ještě jednou velké díky skupině BlueGround za krásný zážitek!