Profesorka Dvořáková přiblížila českým studentům americké vysoké školství

Kdy: 02.12.2009 - 14:00
Kde:  Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Vstup: 

Volný


Main image Profesorka Vladimíra Dvořáková v Americkém centru. Foto Velvyslanectví USA

Ve středu 3. prosince v Americkém centru zahájil úřadující rada Velvyslanectví USA John Law přednášku profesorky Vladimíry Dvořákové o současných problémech vysokoškolského studia v České republice pro studenty a pedagogy sociálních věd Pedagogické fakulty Palackého univerzity v Olomouci.

Vladimíra Dvořáková, renomovaná politoložka, která je vedoucí katedry politologie Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze, je v současné době díky nechvalně známé aféře na Právnické fakultě v Plzni více v povědomí veřejnosti jako předsedkyně Akreditační komise pro vysoké školy MŠMT ČR.

Profesorka Dvořáková se v přednášce zaměřila na přijímací řízení a motivaci studentů, účast profesorského sboru na řízení univerzit a roli studentských rad a financování terciárního studia. Vysokoškolské studium v České republice porovnávala s americkým, jelikož měla příležitost se dokonale seznámit se systémem vysokoškolského studia v USA během mezinárodního programu International Visitor Leadership Program v roce 2008.

Hlavní otázky diskuze se pochopitelné týkaly zejména akreditačních systémů v USA  a České republice a kvality studia.