Setkání s Michaelem Cunninghamem

Kdy: 04.11.2010 - 18:00 - 19:30
Kde:  Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Vstup: 
Main image Michael Cunningham v Americkém centru

Nositel Pulitzerovy ceny Michael Cunningham opět zavítal do Prahy! 4. listopadu v Americkém centru hovořil s prezidentem Festivalu spisovatelů Michaelem Marchem a čtenáři o svém posledním románu By Nightfall (S příchodem noci).

Nejnovější Cunninghamův román „By Nightfall”, který vyšel letos v září, se odehrává v New Yorku a popisuje život páru Petera a Rebeccy. Z agónie středních let je probudí příjezd hosta, Rebečina bratra Mizzyho. "Je to příběh muže, který touží po kráse. Hledá něco natolik krásného a opravdového, že by za to stálo zemřít. Pátrá po něčem mimořádném a nachází to na neočekávaném místě," řekl v Americkém centru o svém románu autor.

Americký spisovatel četl poté úryvky z rozepsané povídky nazvané Sleepless a ochotně odpovídal na dotazy svých čtenářů, kteří se ho ptali na detaily z předchozích knih a inspiraci.

Michael Cunningham je autorem sedmi románů, k nimž patří Domov na konci světa, sága Maso a krev a román Vzorové dny. Proslavil se románem Hodiny, které mu v roce 1998 získaly prestižní Pulitzerovu cenu v kategorii próza a také PEN/Faulkner Award a Gay, Lesbian, Bisexual, and Transgendered Book Award. Filmové zpracování románu Hodinu získalo Oskara a katapultovalo jej mezi literární hvězdy.

V češtině zatím vyšly tři Cunninghamovy knihy — Hodiny, Domov na konci světa a Vzorové dny. Jeho poslední román By Nightfall má  nakladatelství Odeon ve svém edičním plánu.