She Done Him Wrong

Kdy: 16.03.2010 - 18:00
Kde:  Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1
Vstup: 

Volný


Main image Mae West a Cary Grant ve filmu She Done Him Wrong.

She Done Him Wrong (Ublížila mu) je komedie z dílny studia Paramount Pictures. Byla uvedena v roce 1933, v době před zavedením cenzorních opatření v americkém filmu - tzv. Haysova kodexu. Hlavní role ve filmu ztvárnili Mae West a Cary Grant.

Příběh filmu se odehrává v New Yorku na konci 19. století. Zpěvačka a majitelka nočního klubu je obletována mnoha muži, jeden z nich prchá z vězení a vraci se za “svou” dívkou, aniž by tušil, že v době jeho nepřítomnosti nežila zrovna počestně. Naštěstí je pomoc nablízku v osobě kapitána Cummingse, bojovníka za zavedení prohibice.

Se svou stopáží 66 minut je dodnes komedie She Done Him Wrong nekratším filmem nominovaným na Oscara v kategorii nejlepší film.

Produkční kodex (známý častěji pod názvem Haysův kodex), vydaný 1. července 1934, byl vnitřní předpis amerického filmového průmyslu, určující etické standardy týkající se zobrazování zejména zločinu, sexu a násilí na plátně. S různými obměnami vydržel kodex až do roku 1968, kdy byl nahrazen klasifikací filmů podle ratingu.

Film bude uveden v anglickém znění s anglickými titulky.