Svět hudebních ikon

Kdy: 01.10.2009 - 30.10.2009
Kde:  Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana, 1. patro
Vstup: 

Volný


Main image Michael Jackson vystoupil v Praze 7. září 1996 na Letenské pláni v rámci turné k bilančnímu albu HIStory. Foto Marek Smejkal

Výstava exkluzivních fotografií Marka Smejkala z pražské návštěvy Michaela Jacksona v září 1996 a dalších hudebních hvězd, které ovlivňují současný svět nejen po hudební stránce.

Fotografickou výstavou Marka Smejkala otevírá Americké centrum říjnovou diskusi o vlivu globálních hudebních ikon na současný svět. Do konce listopadu si můžete v prostorách centra prohlédnout exkluzivní fotografie z pražské návštěvy Michaela Jacksona v září 1996 a dalších hudebních hvězd, které ovlivňují současný svět nejen po hudební stránce. “Sláva, drogy a sex jsou klišé. Aby rock'n'roll mohl doopravdy žít, pak si žádá v prvé řadě srdce a charisma,“ napsal k fotografiím Marka Smejkala časopis Travel.

 

První publikovaná fotoreportáž Sametová revoluce dnes osmatřicetiletého Marka Smejkala se vztahovala k událostem listopadu 1989, a je tedy stará přesně 20 let. Původně amatérský fotograf začal získávat jedinečné záběry z pražských pobytů hudebních ikon už od začátku 90. let – v roce 1990 zachytil při návštěvě tehdejšího Československa jednoho z největších hudebních géniů Franka Zappu. Později fotografoval mimo jiné koncerty The Cure i legendárních Rolling Stones. Dnes je jedním z nejrenomovanějších domácích fotografů. Objektivem svého fotoaparátu zachytil bezmála všechny největší osobnosti světové populární hudby, a to jak na pódiu, tak i mimo něj. Momentálně připravuje publikaci shrnující jeho tvorbu s názvem Face The Music.

 

Výstavu můžete navštívit od pondělí do pátku od 9:00 do 16:00 hodin.