Tropic Thunder (2008)

Kdy: 19.10.2010 - 18:00 - 20:00
Kde:  Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1
Vstup: 

Volný


Main image Jack Black, Ben Stiller, Robert Downey, Jr.

Tropická bouře je především satirickým pohledem herce a režiséra Bena Stillera na Hollywood a vše, co se kolem něj točí v celé jeho mnohovrstevnaté komplexnosti. Zároveň je i filmem, který si utahuje z všemožných klišé válečných dramat. Prokazuje ale důvěrnou znalost těchto předloh a spíš než o výsměch se jedná o láskyplné pohrávání si s tenkou hranicí mezi parodií a poctou.

Film nás zavede na natáčení nejvelkolepějšího, nejvýpravnějšího, nejdražšího a nejzásadnějšího válečného filmu v dějinách Hollywoodu – práce se zpožďují, cholerický producent začíná být nervózní a projekt chce stopnout. Režisér se při přípravách dobového dramatu z vietnamské války dostává do úzkých, když nedokáže stmelit rozhádané a zpovykané hollywoodské primadony.

V záchvatu zoufalství a ve snaze zachránit film, který se již po pěti natáčecích dnech ocitá v měsíčním skluzu, přistoupí frustrovaný britský divadelní tvůrce Damien Cockburn (Steve Coogan) na návrh skutečného válečného veterána a poradce na filmu seržanta „Štístka“ Taybacka (Nick Nolte) vyšle sebestředné herecké hvězdy do skutečné asijské džungle, kde se chystaný příběh rozhodne natočit ve stylu „reality show“ skrytými kamerami…

Režisér do filmu obsadil kromě sebe i další holywoodské hvězdy: Roberta Downeyho Jr., Jacka Blacka, Toma Cruise a další.

Fim bude promítán v původním znění s anglickými titulky.

Film není vhodný pro děti a mládež do 15 let.