Živý přenos koncertu Red Hot Chili Peppers

Kdy: 30.08.2011 - 21:00
Kde:  Praha – Aero, Oko a další kina v ČR
Vstup: 

Vstupné 300 Kč. Předprodej vstupenek zahájen 5. srpna na pokladnách jednotlivých kin.


Main image Přebal alba I’m With You navhrnul britský výtvarník Damien Hirst.

Po pěti letech přicházejí Red Hot Chili Peppers s novým albem I’m With You. Nenechte si ujít první a jediné živé vystoupení, na němž kompletně zazní nové album i největší hity Red Hot Chili Peppers. Přenos z koncertu z Kolína nad Rýnem uvidíte v rozlišení High Definition v úterý 30. srpna od 21 hodin v pražských kinech Aero a Oko a v dalších českých kinosálech.

Red Hot Chili Peppers ve složení Anthony Kiedis, zpěv, Flea, baskytara, Chad Smith, bicí, a Josh Klinghoffer, kytara, odehrají živě a doslova před celým světem songy z nového alba I’m With You na premiérovém a jediném koncertě Red Hot Chili Peppers LIVE: I’m With You, jenž bude satelitem globálně přenášen do vybraných kin. Česká kina přinesou tento jedinečný zážitek v úterý 30. srpna od 21 hodin.

Vůbec poprvé a pouze na tomto vystoupení kapela odehraje kompletní skladbu nové desky a zazní i její největší hity. Tento přenos uvede do českých kin v obrazové High Definition kvalitě a prostorovém 5.1 surround zvuku filmová distribuční společnost Aerofilms ve spolupráci s agenturou Cikánek managment. 

K přenosu z Kolína nad Rýnem se přihlásilo přes 900 kinosálů po celém světě. V jediný večer tak album premiérově ochutnají fanoušci v kinech Spojených států, Kanady, Evropy i Jižní Ameriky a s malým posunem bude koncert přenášen také v Austrálii, Jižní Africe nebo na Novém Zélandu.

V Čechách a na Slovensku přenos uvedou kinosály (stav k 8. 8.):

Frýdek Místek – kino Vlast
Hradec Králové – kino Central
Jablonec n. Nisou – kino Radnice
Kadaň – kino Hvězda
Louny – Kino Svět
Náchod – kino Vesmír 
Olomouc – kino Metropol
Ostrava – Dům kultury
Písek – kino Portyč
Praha – kino Aero
Praha – Bio Oko
Uherské Hradiště – kino Hvězda
Veselí n. Moravou – kino Morava
Vsetín – Dům kultury 
Zlín – Velké kino


Desáté album po pětileté pauze

Red Hot Chili Peppers se řadí mezi nejúspěšnější rocková seskupení historie. Prodali na 60 miliónů nosičů po celém světě, získali 6 cen Grammy a rekordní počet jejich singlů – celkem 11 – se stal jedničkou amerických hitparád.

Album I’m With You, jehož přebal (na obrázku vpravo) navhrnul věhlasný britský výtvarník Damien Hirst, produkoval Rick Rubin, který stál i za pěti předchozími alby kapely: Stadium Arcadium (2006), By The Way (2002), Californication (1999), One Hot Minute (1995), a Blood Sugar Sex Magik (1991). Desku smíchala dvojice Andrew Scheps a Greg Fidelman.

Deska I’m With You vychází na americkém kontinentě 30. srpna pod značkou Warner Bros, na český trh album uvede již 29. srpna společnost Supraphon. Aktuání singl The Adventures of Rain Dance Maggie již hrají nekterá česká rádia.

„Poznám, když uděláme něco průměrnýho a když vyleze něco fakt dobrýho. Nemůžu se dočkat, až s tímhle půjdem ven a budem to hrát,“ říká frontman kapely Kiedis v prvním rozhovoru k nové desce, který v červnu poskytl magazínu Rolling Stone.

„O tom není sporu, je to novej začátek,“ komentuje Anthony Kiedis comeback kapely po pěti letech. „Jo, slunce zase začíná svítit.“